Oświetlenie

TARPOM S.A. oferuje usługi w zakresie profesjonalnego oświetlenia powierzchni handlowych:

 • oświetlenie ogólne (ciągi świetlne)
 • oświetlenie stoisk branżowych (warzywnych, mięsnych, piekarniczych)
 • doswietlenie produktów na półkach

 • Projektujemy oraz modernizujemy oświetlenie, które nie tylko pomaga wyeksponować grupy produktów ale również stwarza niepowtarzalny klimat wnętrza, sprzyjający miłej atmosferze dokonywania zakupów.

  Nasza oferta obejmuje

  Funkcjonalne i ekonomiczne oprawy LED do oświetlenia ogólnego oraz eksponujące towar w odpowiednich barwach

  Oświetlenie punktowe - projektory podkreślające stoiska branżowe

  Oświetlenie LED półek i mebli chłodniczych

  Oświetlenie LED mebli branżowych

  Oprawy LED awaryjne i ewakuacyjne

  Specjalistyczne energooszczędne oprawy oświetleniowe o szerokiej gamie zastosowań

 • stosowanie źródeł światła o wysokim współczynniku oddawania kolorów
 • dostosowanie barwy i natężenia światła do kolorystyki produktów

 • Nowoczesne energooszczędne oświetlenie LED

 • estetyczne i funkcjonalne
 • stosowane w miejscach trudno dostępnych oraz mało widocznych
 • szeroka gama kolorów
 • ekonomiczna alternatywa dla tradycyjnych źródeł światła

 • WYKONUJEMY INSTALACJE ELEKTRYCZNE W PEŁNYM ZAKRESIE

  Oświetlenie sklepów oznacza większą sprzedaż

  Właściwa ekspozycja towarów dzięki oświetleniu sklepowemu sprawia, że te są przyjemniejsze dla oka klienta. Ustawienie oświetlenia do sklepu w odpowiedni sposób przyczynia się do zwiększenia sprzedaży. Oświetlenie sklepu ogólne odpowiada za doświetlenie powierzchni handlowej w związku z czym jest podstawowym źródłem jasności. W tym celu wykorzystywane są przeważnie ciągi świetlne wpuszczane w sufit lub podwieszane. Oprawa ciągów świetlnych jest aluminiowa i umożliwia ich dwojaki montaż. Systemy ciągów świetlnych składające się z trwałej oprawy oraz oświetlenia LED to skuteczne oświetlenie sklepowe umożliwiające doświetlenie nawet bardzo dużych powierzchni handlowych. Jest to najefektywniejsze rozwiązanie, dla którego nie istnieje bardziej energooszczędna alternatywa.

  Punktowe oświetlenie sklepu spożywczego

  Ogólne oświetlenie sklepu zapewnia dużą widoczność, która umożliwia użytkowanie sklepu - nie wystarcza ono jednak do właściwej ekspozycji produktów dlatego do oświetlenia przestrzeni handlowych wykorzystywane są różne źródła światła. Na właściwą ekspozycję asortymentu pozwala punktowe oświetlenie sklepu spożywczego - strumień światła pada bezpośrednio na produkt, który ma zostać wyeksponowany. Pozwalają one na doświetlenie towarów luksusowych lub artykułów będących obecnym celem sprzedażowym i przykuwają uwagę odwiedzających sklep. Służące do punktowego oświetlenia sklepów lampy dostępne są w różnych wariantach: o różnej barwie i natężeniu światła, w celu efektywnej ekspozycji wybranych produktów spożywczych. Odpowiednie natężenie światła sprawi, że nie będzie się ono odbijać od artykułów i razić klientów, natomiast wybrane barwy podkreślają naturalny koloryt określonych grup produktów i pozwolą na przyciągnięcie uwagi klientów znajdujących się w przestrzeni handlowej.

  Oświetlenie do sklepu spożywczego - oświetlenie LED

  Najproduktywniejszym i najekonomiczniejszym rozwiązaniem w celu oświetlenia sklepów są lampy ledowe. Dzięki oświetleniu LED, które jest bardzo energooszczędne i wydajne, z pewnością zaoszczędzisz na prądzie, z którego korzystać będzie jeszcze gro innych urządzeń takich jak na przykład lodówki i chłodnie sklepowe. Dostępne w naszej ofercie oświetlenie do sklepu spożywczego składające się z lamp ledowych pozwala na stworzenie wielu wariacji oświetleniowych. Lampy LED doskonale sprawdzają się jako te oświetlające produkty znajdujące się na regałowych półkach sklepowych, w meblach chłodniczych a także tych branżowych. Oprawa LED doskonale sprawdzi się również jako sklepowe lampy awaryjne i ewakuacyjne do obiektu handlowego.

  Oświetlenie stoisk branżowych i spożywczych

  Sklepy spożywcze i ogólnospożywcze specjalizują się w dystrybucji najróżniejszych grup produktów - nabiału, z mięsa, wyrobów garmażeryjnych, owoców i warzyw a także pieczywa. Przy odpowiedniej ekspozycji, z użyciem właściwych rozwiązań oświetleniowych i lamp, możliwym jest efektywne przyciągnięcie uwagi klientów obiektu handlowego. Lampy sklepowe występują w różnych wariantach - zarówno rozmiarowych, jak i rodzajowych. Zakłada się, że oświetlenie sklepowe i lampy znajdujące się w sklepach spożywczych będą służyć właściwej ekspozycji produktów. Jakiego rodzaju światła potrzebują więc wybrane rodzaje artykułów? Do oświetlenia mięsa stosować powinno się światło barwy różowej, ponieważ uwydatnia ona koloryt produktów mięsnych. Lampy sklepowe barwy białej wykorzystywany jest celu ekspozycji nabiału. Światła żółte doskonale sprawdzą się w celu zwrócenia uwagi klienta na sery natomiast do ekspozycji ryb i owoców morza niezastąpiony jest światło niebieskie. Jakość światła, poza barwą, określa jeszcze jeden parametr - natężenie światła wyrażane w lumenach.

  Oświetlenie sklepowe do sklepów spożywczych

  Odpowiednie światło nie może oślepiać odwiedzających sklep klientów musi natomiast przyciągać ich uwagę. W sklepach wykorzystuje się światło o różnym natężeniu - jest to związane zarówno z wymaganiami produktów jak i samego wnętrza obiektu handlowego. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań świetlnych i wybór odpowiednich lamp sklepowych ma olbrzymie znaczenie dla komfortu klientów oraz pracowników sklepu. Sklep wykorzystujący światło o różnym natężeniu, czego możliwość dają lampy LED, zyskuje znaczną przewagę nad konkurencją. W zależności od rodzaju lamp, ich natężenia i funkcji w sklepie spotkać można światła: zalewowe, akcentujące, dekoracyjne i zadaniowe, z których każde odpowiedzialne jest za uczynienie sklepu funkcjonalnym i atrakcyjnym wizualnie. W ofercie Tarpom znajdą Państwo źródła światła i lampy dowolnego rodzaju, które doskonale sprawdzą się jako oświetlenie sklepowe.

  Realizacje


  Zobacz także: regały alkoholowe, regały prasowe, regały piekarnicze, regały na warzywa i owoce, lady sprzedażowe, boksy kasowe, bramki wejściowe do sklepu, meble chłodnicze, koszyki i wózki sklepowe, komory chłodnicze, chłodnictwo przemysłowe, drzwi chłodnicze, regały przyścienne, usługi metaloplastyczne.