Klimatyzacja i wentylacja

Klimatyzacja sklepów oraz obiektów użytkowych - Tarpom

Klimatyzacja sklepów to jedna z dziedzin, w której w ramach kompleksowego wyposażania sklepów, specjalizuje się Tarpom - projektujemy, dostarczamy i wykonujemy instalacje klimatyzacyjne w obiektach handlowych i biurowych, zapewniając doradztwo i bieżące konsultacje w tym zakresie. Podejmujemy się modernizacji i rozbudowy już istniejących systemów klimatyzacyjnych. Instalacje klimatyzacyjne wykonujemy zarówno w pojedynczych pomieszczeniach, jak również kilku czy kilkunastu w układzie centralnym dzięki tak zwanym urządzeniom multi-split. Klimatyzacja sklepów realizowana z Tarpom to gwarancja wydajności i efektywności montujemy bowiem sprawdzone urządzenia, które znajdują zastosowanie w wielu obiektach na całym świecie, między innymi produkty marek takich jak ARTEL, LG, MITSUBISHI. Zapewniamy również profesjonalny montaż i opiekę serwisową.

Wentylacja obiektów wielkopowierzchniowych - jaki jest jej cel?

Wentylacja obiektów wielkopowierzchniowych przy wykorzystaniu systemów klimatyzacji przysłuży się nie tylko zwiększeniu komfortu ludzi przebywających na ich terenie, co możliwe jest dzięki regulacji temperatury oraz intensywności nawiewu, ale również pozwoli zapewnić standardy wymagane przez instytucje odpowiedzialne za weryfikację przystosowania obiektów do użytku publicznego. Oferowana przez Tarpom wentylacja obiektów użytkowych jest gwarancją funkcjonalności i wydajności, która, przy odpowiedniej konserwacji, pozwoli na wieloletnie korzystanie z zamontowanych przez nas systemów klimatyzacji i wentylacji niezależnie od charakteru powierzchni. Rozwiązania, które proponujemy sprawiają, że nasza wentylacja obiektów wielkopowierzchniowych dostosowana jest do potrzeb supermarketów, centrów handlowych a także zakładów związanych z przetwórstwem lub dystrybucją żywności umożliwiając skuteczne chłodzenie obiektów wielkopowierzchniowych.

Klimatyzacja do sklepów wielkopowierzchniowych i nie tylko

Wybrane przestrzenie posiadają różne wymagania względem systemów klimatyzacji i wentylacji - głównym czynnikiem mającym wpływ na wybór właściwego urządzenia ma kubatura pomieszczeń, w których klimatyzatory mają być montowane. Klimatyzacja do sklepów wielkopowierzchniowych różnić się będzie od klimatyzacji do sklepów o mniejszej powierzchni, co związane jest z koniecznością dostosowania mocy wybranych urządzeń do potrzeb pomieszczeń, w których mają się one znaleźć. Ma to na celu zoptymalizowanie kosztów utrzymania systemów wentylacji lub klimatyzacji, dzięki czemu w sklepie zachowane zostaną odpowiednie, komfortowe warunki bez jednoczesnego przepłacania za prąd. Z tego powodu w naszej ofercie dostępne są różne klimatyzatory, które umożliwiają dopasowanie do przestrzeni o różnych zapotrzebowaniach.

Oferujemy klimatyzatory

Ścienne

Realizują funkcje chłodzenia, grzania i wentylowania oraz filtrowania i osuszania. Klimatyzatory ścienne zastosowanie znajdują głównie w małych i średnich placówkach handlowych oraz obiektach biurowych z uwagi na niewielkie gabaryty, estetykę urządzeń oraz łatwość obsługi. Dobre parametry chłodząco - grzejące, bardzo cicha praca wentylatorów, niskie zużycie energii, filtr z węglem aktywnym pochłaniającym nieprzyjemne zapachy to tylko niektóre atuty dostępnych w naszej ofercie klimatyzatorów ściennych.

Wydajność chłodzenia: od 2,6 do 7,7 kW
Wydajność grzania: od 3 do 8,5 kW

Kasetonowe

Realizują funkcje chłodzenia, grzania i wentylowania oraz filtrowania i osuszania. Klimatyzatory kasetonowe instalowane są w przestrzeni sufitu podwieszanego. Powietrze rozprowadzane jest wzdłuż sufitu, a następnie łagodnie opada w dół wzdłuż ścian. Zastosowanie klimatyzatorów kasetonowych umożliwia optymalne rozprowadzenie powietrza, pozwala korzystnie rozplanować powierzchnię użytkową obiektu oraz zapewnia właściwą estetykę pomieszczenia. Dlatego jest to dobre rozwiązanie dla niektórych obiektów handlowych, sal konferencyjnych czy restauracji.

Wydajność chłodzenia: od 3,4 do 11 kW
Wydajność grzania: od 3,7 do 11,5 kW

Przypodłogowo - podsufitowe

Podobnie jak wszystkie inne, również klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe realizują funkcje chłodzenia, grzania i wentylowania oraz filtrowania i osuszania. Mogą być zamontowane zarówno pod sufitem (zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach) jak i do ściany przy podłodze. Charakteryzują się bardzo dobrym rozprowadzeniem powietrza jak również dużą wydajnością pracy. Sprawdzają się w dużych pomieszczeniach sklepowych, obiektach użyteczności publicznej, restauracjach itp.

Wydajność chłodzenia: od 3,5 do 15 kW
Wydajność grzania: od 4,2 do 17 kW

Kanałowe

Z możliwością chłodzenia, grzania oraz wentylacji. Powietrze z jednostki zewnętrznej rozprowadzane jest systemem kanałów nawiewno - wywiewnych. Jest to rozwiązanie godne polecenia głównie z punktu widzenia jakości powietrza i możliwości jego równomiernego rozprowadzenia po całym obiekcie. Montaż takiej klimatyzacji jest możliwy w pomieszczeniach z sufitem podwieszanym, z uwagi na konieczność rozmieszczenia kanałów i nawiewów. Zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak również znacznych gabarytów jednostki zewnętrznej klimatyzacja kanałowa znajduje zastosowanie w obiektach wielkopowierzchniowych.

Wydajność chłodzenia: od 5,3 kW do 17 kW
Wydajność grzania: od 5,8 kW do 18 kW

Wszyskie proponowane klimatyzatory mogą być stosowane zarówno w wersji:

Split: złożone z jednej jednostki wewnętrznej montowanej w klimatyzowanym pomieszczeniu oraz zewnętrznej - montowanej na dachu, elewacji, balkonie itp.

Multi - split: złożone z kilku jednostek wewnętrznych podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej.

Nasi specjaliści służą wiedzą i doświadczeniem przy podejmowaniu decyzji w zakresie właściwego doboru systemu i urządzeń klimatyzacyjnych.

Czemu służy chłodzenie obiektów wielkopowierzchniowych?

Systemy klimatyzacji oraz wentylacji wykorzystywane do chłodzenia obiektów wielkopowierzchniowych odpowiedzialne są za utrzymanie komfortowych warunków osobom w nich przebywającym. Wykorzystywane w centrach handlowych czy też sklepach spożywczych urządzenia takie jak lampy, urządzenia chłodnicze oraz inne wytwarzają dużo ciepła, które wpływałyby nie tylko na jakość i przydatność oferowanych przez sklepy produktów ale również wygodę klientów. Chłodzenie obiektów wielkopowierzchniowych polega nie tylko na zapewnianiu właściwych temperatur w obiektach handlowych - rozwiązanie to dedykowane jest również halom produkcyjnym, przemysłowym a także magazynom.

Realizacje


Zobacz także: regały alkoholowe, regały prasowe, regały piekarnicze, regały na warzywa i owoce, lady sprzedażowe, boksy kasowe, bramki wejściowe do sklepu, meble chłodnicze, koszyki i wózki sklepowe, komory chłodnicze, chłodnictwo przemysłowe, drzwi chłodnicze, oświetlenie do sklepu spożywczego, usługi metaloplastyczne.