Klimatyzacja i wentylacja

Projektujemy, dostarczamy i wykonujemy instalacje klimatyzacyjne w obiektach handlowych i biurowych, zapewniając doradztwo i bieżące konsultacje w tym zakresie. Podejmujemy się modernizacji i rozbudowy już istniejących systemów klimatyzacyjnych. Instalacje wykonujemy zarówno w pojedynczych pomieszczeniach, jak również kilku czy kilkunastu w układzie centralnym. Montujemy sprawdzone urządzenia, które znajdują zastosowanie w wielu obiektach na całym świecie, między innymi produkty ARTEL, LG, MITSUBISHI. Zapewniamy profesjonalny montaż i opiekę serwisową.

Oferujemy klimatyzatory

Ścienne

Realizują funkcje chłodzenia, grzania i wentylowania oraz filtrowania i osuszania. Główne zastosowanie znajdują w małych i średnich placówkach handlowych oraz obiektach biurowych z uwagi na niewielkie gabaryty, estetykę urządzeń oraz łatwość obsługi. Dobre parametry chłodząco - grzejące, bardzo cicha praca wentylatorów, niskie zużycie energii, filtr z węglem aktywnym pochłaniającym nieprzyjemne zapachy to tylko niektóre atuty tych urządzeń.

Wydajność chłodzenia: od 2,6 do 7,7 kW
Wydajność grzania: od 3 do 8,5 kW
Kasetonowe

Realizują funkcje chłodzenia, grzania i wentylowania oraz filtrowania i osuszania. Klimatyzatory kasetonowe instalowane są w przestrzeni sufitu podwieszanego. Powietrze rozprowadzane jest wzdłuż sufitu, a następnie łagodnie opada w dół wzdłuż ścian. Zastosowanie klimatyzatorów kasetonowych umożliwia optymalne rozprowadzenie powietrza, pozwala korzystnie rozplanować powierzchnię użytkową obiektu oraz zapewnia właściwą estetykę pomieszczenia. Dlatego jest to dobre rozwiązanie dla niektórych obiektów handlowych, sal konferencyjnych czy restauracji.

Wydajność chłodzenia: od 3,4 do 11 kW
Wydajność grzania: od 3,7 do 11,5 kW
Przypodłogowo - podsufitowe

Realizują funkcje chłodzenia, grzania i wentylowania oraz filtrowania i osuszania. Mogą być zamontowane zarówno pod sufitem (zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach) jak i do ściany przy podłodze. Charkateryzują się bardzo dobrym rozprowadzeniem powietrza jak również dużymi wydajnościami. Sprawdzają się w dużych pomieszczeniach sklepowych, obiektach użyteczności publicznej, restauracjach itp.

Wydajność chłodzenia: od 3,5 do 15 kW
Wydajność grzania: od 4,2 do 17 kW
Kanałowe

Z możliwością chłodzenia, grzania oraz wentylacji. Powietrze z jednostki zewnętrznej rozprowadzane jest systemem kanałów nawiewno - wywiewnych. Jest to rozwiązanie godne polecenia głównie z punktu widzenia jakości powietrza i możliwości jego równomiernego rozprowadzenia po całym obiekcie. Montaż takiej klimatyzacji jest możliwy w pomieszczeniach z sufitem podwieszanym, z uwagi na konieczność rozmieszczenia kanałów i nawiewów. Zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak również znacznych gabarytów jednostki zewnętrznej klimatyzacja kanałowa znajduje zastosowanie w obiektach wielkopowierzchniowych.

Wydajność chłodzenia: od 5,3 kW do 17 kW
Wydajność grzania: od 5,8 kW do 18 kW

Wszyskie proponowane klimatyzatory mogą być stosowane zarówno w wersji:

Split: złożone z jednej jednostki wewnętrznej montowanej w klimatyzowanym pomieszczeniu oraz zewnętrznej - montowanej na dachu, elewacji, balkonie itp.

Multi - split: złożone z kilku jednostek wewnętrznych podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej.

Nasi specjaliści służą wiedzą i doświadczeniem przy podejmowaniu decyzji w zakresie właściwego doboru systemu i urządzeń klimatyzacyjnych.

Realizacje