Aranżacja stoiska piekarniczego

Pieczywo to podstawowy produkt spożywczy, który znajdziemy w każdym sklepie ogólnospożywczym, nie tylko w piekarniach i cukierniach. Ekspozycja takiego towaru wymaga zastosowania odpowiednich mebli, dostosowanych do odpowiedniego prezentowania pieczywa, ale także do wygodnego korzystania przez klientów. Ważna jest tutaj poza funkcjonalnością także estetyka wykonania. Pieczywo najlepiej eksponować na regałach z wykorzystaniem skrzynek czy koszy wiklinowych do odpowiedniej segregacji wyrobów. Dzięki zastosowaniu koszy możliwe będzie ich wypełnienie większą ilością produktów jak bułki, rogale, bochenki chleba i i nne wypieki, co nie byłoby możliwe wykorzystując do tego same półki.

Najpopularniejszą formą mebli na pieczywo jest zastosowanie regałów z półkami pochylonymi tak aby kosze na półkach były łatwiej dostępne i dobrze prezentowały produkt.

Sama aranżacja stoika piekarniczego będzie zależna oczywiście od zakresu asortymentu i ilości produktów. Piekarnie i cukiernie nie są sklepami samoobsługowymi i regały będą do dyspozycji ekspedientów. Niemniej muszą bardzo dobrze prezentować towar klientom. W sklepach ogólnospożywczych, wielkopowierzchniowych - zarówno samoobsługowych jak i tradycyjnych stoiska z pieczywem będą dostepne dla klientów, z tego względu niezbędne będzie także umieszczenie półki czy wieszaka z torebkami papierowymi czy woreczkami foliowymi. Dobrym pomysłem będzie dostarczenie także jednorazowych rękawiczek foliowych do bezpiecznego nabierania pieczywa.

W przypadku regałów piekarniczych dla sklepów ogólnospożywczych, samoobsługowych stosuje się półki z klapami, które chronią przed przypadkowym kontaktem czy wysypaniem sie pieczywa.

Zobacz stronę ofertową: regały piekarnicze.