Aranżacja stoiska monopolowego

Sklepy spożywcze, monopolowe, jak i specjalistyczne sklepy z windem, alkoholami świata, czy piwem kraftowym musi być wyposażony w dedykowane regały z półkami przeznaczonymi do ekspozycji butelek. W zależności od rodzaju alkoholu oferowanego w sklepie, jak i stylistyki wnętrza regały dobiera się tak aby dobrze się komponowały. Dla przykładu w sklapach z winami czy piwem kraftowym świetnie wyglądają drewniane, stylizowane regały. Z kolei mocne alkohole, wódki bardzo dobrze pasują do nowoczesnych regałów wykonanych ze stali.

Jak zaaranżować stoisko z alkoholem?

W sklepach ogólnospożywczych półki z alkoholem najczęściej umieszcza się za ladą sprzedażową i są do dyspozycji ekspedientów. Alkohol można także prezentować w dowolnym miejscu powierzchni sprzedażowej np. w szafach chłodniczych - zwykle umieszcza sie w nich piwo. W sklepach o dużej powierzchni regały z alkoholem ustawia się wśród innych towarów spożywczych, zwykle w okolicy regałów z napojami, co zwiększa intuicyjność sklepu i ułatwi dotarcie do wybranych towarów klientom. W przypadku chęci eksponowania ekskluzywnego towaru zalecane jest wykorzystanie regałów z lustrem w plecach i podświetleniem.

Istnieją różne metody aranżacji stoiska alkoholowego w sklepach specjalistycznych z alkoholem. Są to zwykle sklepy o niedużej powierzchni co wymaga dobrego przemyślenia rozkładu regałów na alkohol. Dla wygody kupującego warto większość towarów eksponować w strefie dostępnej dla klienta, tak aby mółg dokładnie zapoznać się z towarem i mógł wykonać przemyślane i udane zakupy. W przypadku umieszczenia dużej ilośći towaru za ladą sprzedażową, sprzedawca może byc mocno angażowany w proces zakupwy klienta, co może nie być porządane podczas zwiekszonej intensywności odwiedzin sklepu. Regały i stoiska alkoholowe można ustawiać pod ścianami lokalu a także stosować gondole na alkohol w wolnych przestrzeniach. Warto zadbać o odpowiednie odległości pomiędzy regałami tak aby spokojnie mogły sie wyminąć między nimi dwie osoby.
Zapraszamy Państwa do przejścia do oferty regały alkoholowe i zapoznanie się z propozycją mebli dedykowanych stoiskom alkoholowym jak i sklepom specjalistycznym z alkoholem. Chętnie pomożemy w aranżacji i dopasowaniu mebli uwzględniąjąc uwarunkowania powierzchni sklepu jak i Pańśtwa wymagań.